KONST / Litografier / Färglitografi 7539117
*
nr 753 9117
Ulf Lundell
(f. 1949), Sverige
Färglitografi , Ulf Lundell (f. 1949), -90, bladets mått: 75x57
Ulf Lundell, svensk musiker, författare och målare född i Stockholm 1949.
Följerätt
Utrop:
1.500 kr
Såld:
2.600 kr
Sista tid för bud online:
måndag 16 april 2012
kl 19:35:35
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
11/4 08:20:07
1
850 kr
12/4 17:12:52
2
750 kr
12/4 17:13:05
2
850 kr
13/4 09:41:42
2
900 kr
13/4 23:52:49
3
1.600 kr
14/4 09:16:19
2
1.000 kr
14/4 09:16:30
2
1.200 kr
15/4 16:55:20
4
1.600 kr
15/4 16:56:20
4
1.700 kr
15/4 20:11:21
5
2.400 kr
16/4 13:48:53
6
2.500 kr
16/4 17:32:28
3
Vinnande bud
- Specialauktion
- Konstnär/Designer
Ulf Lundell
Ulf Lundell, svensk musiker, författare och målare född i Stockholm 1949.
Läs mer om Ulf Lundell
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: färglitografi grafik litografi litografier litografiskt blad svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige ulf lundell
-
3258 Färglitografi
2 st, Anders Fogelin (1933-1982), Sverige. Signera..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
3 juni kl 20:46
-
3257 Färglitografi
2 st, Leif Rönn (f. 1939), Sverige. Signerad, numr..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
3 juni kl 20:09
-
3204 Färglitografi
Albert Johansson (1926-1998), Sverige. Komposition..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
3 juni kl 19:43
-
3202 Färglitografi
Albert Johansson (1926-1998), Sverige. Komposition..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
3 juni kl 20:23
-
3203 Färglitografi
Albert Johansson (1926-1998), Sverige. Komposition..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
3 juni kl 20:49
-
3200 Färglitografi
Albert Johansson (1926-1998), Sverige. Komposition..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
3 juni kl 18:16
*
Ulf Lundell
Ulf Lundell, svensk musiker, författare och målare född i Stockholm 1949.
Läs mer om Ulf Lundell
nr 753 9117
Ulf Lundell
(f. 1949), Sverige
Färglitografi , Ulf Lundell (f. 1949), -90, bladets mått: 75x57
Ulf Lundell, svensk musiker, författare och målare född i Stockholm 1949.
Följerätt | |
---|---|
Utrop: | 1.500 kr |
Såld: | 2.600 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 16 april 2012 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
11/4 08:20:07 | 1 | 850 kr |
12/4 17:12:52 | 2 | 750 kr |
12/4 17:13:05 | 2 | 850 kr |
13/4 09:41:42 | 2 | 900 kr |
13/4 23:52:49 | 3 | 1.600 kr |
14/4 09:16:19 | 2 | 1.000 kr |
14/4 09:16:30 | 2 | 1.200 kr |
15/4 16:55:20 | 4 | 1.600 kr |
15/4 16:56:20 | 4 | 1.700 kr |
15/4 20:11:21 | 5 | 2.400 kr |
16/4 13:48:53 | 6 | 2.500 kr |
16/4 17:32:28 | 3 | Vinnande bud |
- Specialauktion
- Konstnär/Designer
Ulf Lundell
Ulf Lundell, svensk musiker, författare och mÃ¥lare född i Stockholm 1949.Läs mer om Ulf Lundell
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: färglitografi grafik litografi litografier litografiskt blad svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige ulf lundell
-
3258 Färglitografi
2 st, Anders Fogelin (1933-1982), Sverige. Signera..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
3 juni kl 20:46 -
3257 Färglitografi
2 st, Leif Rönn (f. 1939), Sverige. Signerad, numr..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
3 juni kl 20:09 -
3204 Färglitografi
Albert Johansson (1926-1998), Sverige. Komposition..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
3 juni kl 19:43
-
3202 Färglitografi
Albert Johansson (1926-1998), Sverige. Komposition..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
3 juni kl 20:23 -
3203 Färglitografi
Albert Johansson (1926-1998), Sverige. Komposition..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
3 juni kl 20:49 -
3200 Färglitografi
Albert Johansson (1926-1998), Sverige. Komposition..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
3 juni kl 18:16